Papad exporter

Papad eksportues | Eksportues ushqimesh indiane | Prodhuesi i Papad

 

Rreth Nesh

Agriprime është një prodhues, eksportues, furnizues i shquar Papad. Ne eksportojmë papad dhe produkte ushqimore indiane në nivel global. Ne kemi një gamë shumë të gjerë të produkteve ushqimore, e cila është shumë e lartë në kërkesë në tregun global


Papad i cili njihet gjithashtu si Papadum është një Waffer i hollë Indian, i përshkruar ndonjëherë si një pjekës ose bukë e sheshtë. Zakonisht bëhet nga thjerrëzat e thata dhe hahet i skuqur ose i pjekur. Papad është copë e tharë thjerrëzash e mbushur me erëza indiane të cilat mund të piqen në skarë ose të skuqen thellë.

</s></s>

Papadums zakonisht shërbehen si një shoqërues i një vakti ose si një meze ose meze të lehtë, ndonjëherë me toppings të tilla si qepë të copëtuar, karrota copëtuar, chutneys ose zhytje të tjera, dhe erëza.


Emrat alternative të papad janë Urad Dal Papad, Papads, Papadum, Pappadam, Poppadum, Papadam, Popadam, Appadam, Happala, Poppadom, Pappad, Pappadum, Pampad, Poppadam, Puppodum, Paparis.

</s></s>

Gama e gjerë e produkteve tona përfshin Urad dal Papad, Urad dal Masala Papad, Punjabi Masala Papad, Rajs Papad (Khichia papad), Patate Pappad, Rajs Tomato Pappad, Rajs Pudina Pappad, Sabudana Waffers, Punjabi Chips Papad, Jack Fruit Papad, Curd Chilly Long, Pani Puri Papad, Mini Rice Pappad dhe shumë më tepër.

</s></s>

Papad-i ynë është shumë i kërkuar në vende si Mbretëria e Bashkuar (Mbretëria e Bashkuar), Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SH.B.A.), Emiratet e Bashkuara Arabe (Emiratet e Bashkuara Arabe), Dubai, Singapori, Australia, Arabia Saudite, Kuvajti, Katari, Omani, Franca, Gjermania, Spanja , Danimarka, Irlanda, Hollanda, Zelanda e Re, Norvegjia dhe shumë vende të tjera.

 

Papad | Ushqimore Indiane | Erëza

Qendra e qytetit Titanium, rruga Prahladnagar, Ahmedabad 380007, Indi

+91 7016347054 (Whatsapp / Ne bisedojmë / Botim)

 
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Facebook

© 2015 të gjitha të drejtat e rezervuara nga AGRIPRIME.