In Meeting

Papad eksportues | Eksportues ushqimesh indiane | Prodhuesi i Papad

Agriprime është një prodhues, eksportues, furnizues i shquar Papad. Ne eksportojmë papad dhe gjëra të tjera ushqimore globalisht.


Papad i cili njihet gjithashtu si Papadum është një Waffer i hollë Indian, i përshkruar ndonjëherë si një pjekës ose bukë e sheshtë. Zakonisht bëhet nga thjerrëzat e thata dhe hahet i skuqur ose i pjekur. Papad është copë e tharë thjerrëzash e mbushur me erëza indiane të cilat mund të piqen në skarë ose të skuqen thellë.

</s></s>

Papadums zakonisht shërbehen si një shoqërues i një vakti ose si një meze ose meze të lehtë, ndonjëherë me toppings të tilla si qepë të copëtuar, karrota copëtuar, chutneys ose zhytje të tjera, dhe erëza.


Emrat alternative të papad janë Urad Dal Papad, Papads, Papadum, Pappadam, Poppadum, Papadam, Popadam, Appadam, Happala, Poppadom, Pappad, Pappadum, Pampad, Poppadam, Puppodum, Paparis.

</s></s>

Gama e gjerë e produkteve tona përfshin Urad dal Papad, Urad dal Masala Papad, Punjabi Masala Papad, Rajs Papad (Khichia papad), Patate Pappad, Rajs Tomato Pappad, Rajs Pudina Pappad, Sabudana Waffers, Punjabi Chips Papad, Jack Fruit Papad, Curd Chilly Long, Pani Puri Papad, Mini Rice Pappad dhe shumë më tepër.

</s></s>

Papad-i ynë është shumë i kërkuar në vende si Mbretëria e Bashkuar (Mbretëria e Bashkuar), Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SH.B.A.), Emiratet e Bashkuara Arabe (Emiratet e Bashkuara Arabe), Dubai, Singapori, Australia, Arabia Saudite, Kuvajti, Katari, Omani, Franca, Gjermania, Spanja , Danimarka, Irlanda, Hollanda, Zelanda e Re, Norvegjia dhe shumë vende të tjera.

 
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Facebook

© 2015 të gjitha të drejtat e rezervuara nga AGRIPRIME.